Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Masina immatrilculata in Romania,folosita in ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Masina immatrilculata in Romania,folosita in Germania!!!!

Masina immatriculata in Romania,folosita in Germania, daca proprietarul autoturismului domicilieaza in Germania , dupa cat timp trebuie sa immatriculeze autoturismul in Germania iar pe viitor daca autoturismul v-a fi dus inapoi in Romania de catre aceeasi proprietar ,se v-a plati din nou taxa de prima immatriculare?
Dupa 3 luni de la stabilirea resedintei.
Din cate cunosc taxa de prima inmatricularese platestede cate ori se schimba tara in care se inmatriculeaza.