Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii concediu medical dupa indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

concediu medical dupa indemnizatie crestere copil

pe 27 oct trebuia sa incep serviciul dar mi-am fracturat piciorul si sunt opereta perioada de recuperare intre 3-5 luni.de la resurse umane mi s-a spus sa duc conced medical initial incepand cu data de 27 oct exact cand trebuia sa incep serv, si dupa aceea sa urmeze conced medical in continuare.intrebarea mea este ce suma de bani voi primi pe perioada cand sunt in acest conced medical?
tinand cont ca indemnizatia mea e in suma de 758lei.
va multumesc anticipat
Vei primi suma pe care o ai trecuta in CIM impozitat conf. legii si nu dupa indemnizatie pentru ca tu cu data de 27 esti platita de angajator cu salariul pe care l-ai avut cand ai plecat in concediul de 2 ani.
klaudia772001, utilizator