Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Sunt obligata ??
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Sunt obligata ??

Buna! Eu am fost plecat cu toata familia din tara pe mai multe luni si am facturi la intretinere cu zero persoane si am de platit pe luna in jur la 20 ron as dori sa stiu daca sunt obligata prin lege sa platesc ..Pe facturii sunt salariile de administratie salar pt femeia care face curatenie si inca fond de reparatii >Va rog sa-mi raspundeti >Multumesc
@Ben46
Femeia de serviciu are salariu ca si administratorul, ca si alti angajati. Salariile se impart pe cota-parte indiviza, fara exceptie.
Femeia de serviciu spala si marura suprafete, nu oameni (locatari).
O fi , corect ar fi sa nu plateasca fiindca nu face mizerie pe casa scarilor .