Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate drept civil - procedura de autentificare a actelor ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

drept civil - procedura de autentificare a actelor notariale (lucrare licenta)

buna ziua cateva concluzii de la specialisti ,sunt anul IV drept si mi-am facut lucrarea de licenta de anul trecut ,mare greseala codul civil s-a schimbat si toata lucrarea mea este praf,tema lucrararii este procedura de autentificare a actelor notariale,inca nu am avut timp sa studiez noul cod civil si as vrea sa stiu in ceea ce priveste actele notariale daca au avut loc schimbari majore in noul cod ca sa stiu daca pot repara lucrarea sau sa fac alta mici comparatii va rog multumesc mult
Procedura de autentificare a actelor notariale e prevăzută de legea specială (Legea 36/1995, în special articolele 59-68), nu de Codul civil (nici vechi, nici actual).
Legea notarilor a fost republicată recent: v. [ link extern ]

Pe lângă această lege mai există şi un regulament de punere în aplicare - v. Ordinul ministrului justiţiei 710/C/1996; fişa modificărilor acestui act: [ link extern ]
klewos, utilizator