Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Inregistrarile audio sunt acceptate ca probe inrun ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Inregistrarile audio sunt acceptate ca probe inrun divort

Inregistrarile audio sunt luate ca probe in instanta , intrun proces de divort ?
Acele inregistrari se pot duce la analize speciale de voce ?
din cate stiu, daca nu ai mandat judecatoresc, este ilegal sa inregistrezi pe cineva impotriva vointei lui.
ma indoiesc sa va fie de folos inregistrarea.
ba s-ar putea sa se intoarca impotriva celui care vrea sa o foloseasca,
lara12, utilizator
pai problema sta in felul urmator :
Eu am fost apelat de pe numarul de telefon al sotiei , eu am raspuns la celalalt capat al firului aud doua voci , una find a sotiei mele iar cea lalta voce find a unui barbat ne cunoscut de mine iar acestea facind fita fita ..........

Eu avind al doilea telefon am inregistrat acea convorbire
DE CE SA FIU EU ACUZAT CA AM INREGISTRAT ACEA CONVORBIRE ?

Instanta nu va lua in considerare o astfel de proba.
Folositi proba cu martori pentru dovedirea tuturor aspectelor ce tin de motivarea in fapt a actiunii.
Probele audio nu sunt admise in procesul civil.
Ele se pot folosi in procesul penal daca modul in care au fost obtinute este legal.