Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ANGAJARI CETATEAN MODOVEAN
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ANGAJARI CETATEAN MODOVEAN

bunza ziua,

as dorii sa stiu care sunt demersurile pentru a putea angaja la o soc comerciala un cetatean din republica moldova?

trebuie sa isi scoata singur permisul de munca , dupa care ii intocmesc eu contractul ? eu aa stiu insa as dorii sa stiu ceva sigur.

multumes
Un cetatean moldovean poate fi angajat numai dupa obtinerea autorizatiei de munca ...
Autorizaţia de muncă pentru cetăţenii străini
[ link extern ]