avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 758 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ANGAJARI CETATEAN MODOVEAN
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ANGAJARI CETATEAN MODOVEAN

bunza ziua,

as dorii sa stiu care sunt demersurile pentru a putea angaja la o soc comerciala un cetatean din republica moldova?

trebuie sa isi scoata singur permisul de munca , dupa care ii intocmesc eu contractul ? eu aa stiu insa as dorii sa stiu ceva sigur.

multumes
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:56, 7 Noiembrie 2011
Un cetatean moldovean poate fi angajat numai dupa obtinerea autorizatiei de munca ...
Autorizaţia de muncă pentru cetăţenii străini
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum poate trece vama un minor? vovasw vovasw eu am facut la copilul meu pasaport strain .Vreau sa ma duc an Rusia.Am s-al pot trece peste granite fara procura de la sot? (vezi toată discuția)
Angajare cetatean ucranian alsantcalsan alsantcalsan Buna ziua. Stiti cumva care sunt demersurile pentru angajarea unui cetatean ucrainian care nu are permis de sedere sau de munca ? M-ar interesa institutile la ... (vezi toată discuția)
Angajare laszloecaterina laszloecaterina as dori sa stiu in ce conditii se poate angaja un moldovean din Republica Moldova (vezi toată discuția)