Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... fonduri nerambursabile pentru ONG
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

fonduri nerambursabile pentru ONG

Buna ziua,
As dori sa infiintez un ONG pentru a sustine si ajuta copii dintr-o zona rurala defavorizata (cursuri gratuite, ajutor sub forma de burse pentr a continua studiile).
Se pot accesa fonduri europene pentru asa ceva?
In Romania exista institutii de la care pot obtine finantare?
Multumesc.
in principiu s-ar potrivi programul POSDRU Axa prioritara 2,DMI 2.2-Prevenirea şi corectarea
părăsirii timpurii a şcolii” dar pentru aceasta trebuie sa cititi ghidul solicitantului:
[ link extern ]
puteti sa discutati acest proiect al dvs cu primaria ,biserica pentru realizarea unui parteneriat.