Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... plata cesiune de creanta
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

plata cesiune de creanta

Buna ziua, in cazul unui contract de cesiune de creanta, daca cesionarul plateste treptat cesiunea, catre cedent persoana fizica, ce act ar trebui sa intocmeasca cesionarul pt a justifica acele plati in contabilitate? Un proces verbal, sau ce altceva? In cazul unui proces verbal, ce continut ar avea acesta?

Multumesc!
Ceva nu este in ordine, cesionarul este titular al dreptului de cesiune, el devine creditor.