avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 591 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... motivare sentinta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

motivare sentinta

Bun aziua

Sentinta de divort s-a dat pe data de 05 oct 2011 dar nu s-a motivat pana acuma.
Ce se poate face in aceasta situatie?
Cel mai recent răspuns: diana1sefa , utilizator 19:42, 10 Noiembrie 2011
Nu s-a amanat sentinta ci s-a amanat pronuntarea,da nu este inca redactata,puteti face o cere de urgentare a redactarii.Oricum primiti hotararea acasa si termenul pentru a exercita calea de atac curge de la comunicare
cum ma grabesc degeaba?
e vorba de o solutie in care se decide incredintarea minorului.Numai aceasta a mai ramas de dezbatut pe fond
Numai daca nu se va da custodie comuna
Sentinta s-a dat adica s-a pronuntat
Ultima modificare: Joi, 10 Noiembrie 2011
tiberiucezar, utilizator
faceti cerere pt . uregentarea redactarii cu motivare a hotaririi .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incheiere de sedinta marusca marusca Intr-un proces in care am cistigat la fond dar astept sentinta si motivarea instantei de peste 5 luni pot cere o copie dupa incheierea de sedinta? Doamna de ... (vezi toată discuția)
Sentinta stefandologa stefandologa Buna ziua. Am o intrebare la care toata lumea pe care am intrebat-o si lucreaza in domeniu da din umeri. Am avut un proces de divort, si de vreo doua saptamani ... (vezi toată discuția)
Urgentare divort laura38038 laura38038 Buna ziua, In 23.02.2015 am introdus o cerere de divort exclusiv din vina paratului (adica sotul), custodie exclusiva la mine, si plata pensiei alimentare. In ... (vezi toată discuția)