Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... motivare sentinta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

motivare sentinta

Bun aziua

Sentinta de divort s-a dat pe data de 05 oct 2011 dar nu s-a motivat pana acuma.
Ce se poate face in aceasta situatie?
Nu s-a amanat sentinta ci s-a amanat pronuntarea,da nu este inca redactata,puteti face o cere de urgentare a redactarii.Oricum primiti hotararea acasa si termenul pentru a exercita calea de atac curge de la comunicare
cum ma grabesc degeaba?
e vorba de o solutie in care se decide incredintarea minorului.Numai aceasta a mai ramas de dezbatut pe fond
Numai daca nu se va da custodie comuna
Sentinta s-a dat adica s-a pronuntat
tiberiucezar, utilizator
faceti cerere pt . uregentarea redactarii cu motivare a hotaririi .