Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Cesiune drept proprietate intelectuala -operatiune ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Cesiune drept proprietate intelectuala -operatiune purtatoare de TVA

Cesionarea dreptului de proprietate intelectuala asupra unei documentatii tehnice sub forma unui proiect poate fi interpretatat drept o operatiune purtatoare de TVA? Deocamdata exista doar un contract de cesiune intre parti, in care este stipulata valoarea lui plus TVA.
daca cedentul este persoana impozabila, operatiunea este una purtatoare de tva.
Multumesc, mi-ati confirmat ceea ce credeam si eu, dar nu eram sigura.
Andreea Voicila, Contabil