Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Practici comerciale
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Practici comerciale

O societate de leasing este de acord cu prelungirea duratei contractului prin reesalonarea valorii reziduale si se semneaza actul aditional la contract. Clientul, la randul lui societate comerciala solicita - prin completarea unei cereri pe formular tipizat - numere provizorii pentru intervalul de timp necesar reinmatricularii autovehicolului. Firma de leasing refuza sa onoreze aceasta cerere pe motiv ca nu vrea ea. Este legal?
nu ,nu este legal,pentru ca firma de leasing trebuie sa faca tot ce ii sata in putinta sa asigure utilizatorului folosirea bunului fara piedici,faceti un proces in sensul asta pe obiect de pretentii.
~ Conținut șters la cerere ~