Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

REVISAL

Va rog sa ma sfatuiti cum sa fac o salvare a bazei de date,in principiu am inteles se apasa butonu salvare baza de date pe ce suport ai,problema este cu restaurare baza de date,se apasa restaurare baza de date apare un mesaj care spune,,aplicatia dvs.poate contine date care vor fi supra scrise in urma op de restaurare,poti continua op de restaurare
yes no
pe care apas daca este pur si simplu o salvare de date?
#-o mi-e frica sa nu fac o boacana.
Poate ma luminati si pe mine.
Va multumesc anticipat.

Intrebati la Teamnet
simavio a scris:

Va rog sa ma sfatuiti cum sa fac o salvare a bazei de date,in principiu am inteles se apasa butonu salvare baza de date pe ce suport ai,problema este cu restaurare baza de date,se apasa restaurare baza de date apare un mesaj care spune,,aplicatia dvs.poate contine date care vor fi supra scrise in urma op de restaurare,poti continua op de restaurare
yes no
pe care apas daca este pur si simplu o salvare de date?
#-o mi-e frica sa nu fac o boacana.
Poate ma luminati si pe mine.
Va multumesc anticipat.

Mie nu mi-a aparut un astfel de mesaj ... mi-a aparut un ecram unde trebuia sa selectez locatia pentru salvare , am data OK si mi s-a creat un folder REVISAL backup ...

Mesajul respectiv apare cand faceti o restaurare a bazei de date si nu o salvare a bazei de date ... cred ca ati apasat gresit butonul ...
multumesc pt informatie,pana sa apas butonul m-am informat,am vb cu cel care se ocupa de revisal de la itm si mi-a explicat cum devine cazul cu salvarea,eu intelesesem ca dupa ce faci salvarea faci o restaurare,el mi-a spus simplu se salveaza pe un suport si apoi daca se intampla ceva cu cal se restaureaza baza de date,explic asta sa stie si altii care au inteles anapoda ca mn. multa bafta in continuare.