Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ajutor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ajutor

Cum se intocmeste act aditional pentru delegare muncitori in germania, va rog daca aveti model.
ildy22 a scris:

Cum se intocmeste act aditional pentru delegare muncitori in germania, va rog daca aveti model.

Actul aditional va cuprinde:
a) durata perioadei de munca ce urmeaza sa fie prestata in strainatate;
b) moneda in care vor fi platite drepturile salariale, precum si modalitatile de plata;
c) prestatiile in bani si/sau in natura aferente desfasurarii activitatii in strainatate;
d) conditiile de clima;
e) reglementarile principale din legislatia muncii din acea tara;
f) obiceiurile locului a caror nerespectare i-ar pune in pericol viata, libertatea sau siguranta personala;
g) conditiile de repatriere a lucratorului, dupa caz..