Forum Discuţii juridice Executare silită CERERE EXECUTARE SILITA DE DOUA ORI
Discuție deschisă în Executare silită

CERERE EXECUTARE SILITA DE DOUA ORI

Daca se face o cerere de incuviintare la executare silita ,de catre o societate catre alta societate ,,motivare,, comerciala ,respinsa de judecatorie,ulterior la interval de cateva luni se face cerere de incuviintare la executare silita de data aceastate pe civil partile fiind aceleasi,se poate?
mentionez ca la prima cerere nu sa facut recurs

Da, se poate, nu exista autoritate de lucru judecat fiind o hotarare data in materie necontencioasa.

gi-jane2, moderator