Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Incuviintare executare silita
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Incuviintare executare silita

Daca se face o cerere de incuviintare la executare silita ,de catre o societate de leasing catre alta societate ,,motivare,, comerciala ,respinsa de judecatorie,ulterior la interval de cateva luni se face alta cerere de incuviintare la executare silita de data aceastate pe civil partile fiind aceleasi,se poate? de data aceasta se aproba.Normal este pe comercial sau pe civil sau nu are importanta.
mentionez ca la prima cerere nu sa facut recurs

Multumesc

Respingerea cererii de incuviintare a executarii silite nu are autoritate de lucru judecat. Este posibil ca incuviintarea sa fi fost respinsa nu atat pentru competenta instantei civile ori a celei comerciale, ci pentru (exemplificativ) inexistenta titlului in original.
~ Conținut șters la cerere ~