Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... impozit 2%
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

impozit 2%

va rog sa-mi spuneti care este procedura pt ca parintii copiilor dintr-o gradinita sa poata opta pt plata celor 2% din salariu catre gradinita?
va multumesc anticipat pentru raspunsuri,o zi buna!
cei 2% pot fi directionati numai catre ong (asociatii, fundatii etc) nu pot fi directionati catre SRL. iar fondarea unei astfel de asociatii dureaza cam 3 luni. din pacate veti pierde viramentele pentru 2011