Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Inmatriculare in Bulgaria vs aderare la spatiul ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Inmatriculare in Bulgaria vs aderare la spatiul Schengen

daca vom adera la spatiul schengen mai are vreo relevanta ptr. politia rutiera din Romania faptul ca masina este inmatriculata in Bulgaria iar eu am domiciliu in Romania?
dar acum are vreo importanta? politia rutiera verifica si inregistreaza orice masina inmatriculata in strainatate, indiferent daca tara este in UE sau nu.
nu conteaza unde i inmatriculata masina!!!!!!!!problema e doar la masinile care sunt inmatriculate ,facut act de vanzare-cumparare,radiata de la financiar in bulgaria si care circula !!!
Din cate stiu se va solicita parlamentului ca sa se adopte un act normativ prin care masinile care solicita inmatricularea in Bulgaria sa nu se mai faca decat provizoriu pt maxim 90 de zile. Aceasta a fost ultima discutie despre acest subiect in parlament.