avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 509 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... credit bancar
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

credit bancar

buna ziua,ma poate indruma cineva unde pot merge sa -mi iau un credit bancar,doar cu salariu meu am tot incercat la anumite banci dar.....
multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: irinabob , utilizator 15:08, 24 Noiembrie 2011
atit tot incercat la alte banci dar .... ?
Cand va referiti la indrumare, inseamna ca vreti explicit un nume de banca?
Din cate citesc aici, se pare ca ati incercat sa obtineti un credit, dar.... probabil ca nu va incadrati in cerintele lor.
Multe banci impun un venit minim net pt a va acorda un credit. Altele va pot acorda sume f mici pe termen lung, astfel ca rata sa nu fie impovaratoare.
Nu prea aveti de unde lua credit in conditiile astea, incercati sa cresteti venitul
multumesc ptr raspuns,pun munte conditii ,giranti cu toate ca nu sunt rau platnic,am venitul destul de ok

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Coplatitor elenafrm elenafrm Sunt coplatitor la un credit de nevoi personale. Nu am nici un fel de grad de rudenie cu titularul de credit. Cand am fost la banca pentru a vedea daca sunt ... (vezi toată discuția)
Executare silita Scrat30 Scrat30 Am si eu o intrebare, cum se poate evita (stopa) executarea silita a unei Banci la care am facut un credit de consum sub 10000 ron si datorita faptului ca am ... (vezi toată discuția)
Datorii- refinatare credite mesmeea mesmeea Buna Ziua, In cazul datoriilor prea multe exista vreo posibilitate de cumulare a acestora si posibilitatea de a plati o singura rata? (vezi toată discuția)