Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... demisia la zi dupa un proces de 9 luni castigat in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

demisia la zi dupa un proces de 9 luni castigat in instanta.

buna ziua ,tocmai am iesit invingator din procesul intentat firmei mele angajatoare. astazi am primit o hartie cu o hotarare din cadrul firmei cum ca as fi pus de maine din nou pe vechea mea functie si ca plata salariilor indexate majorate si reactualizate pe cele 9 luni de judecata urmeaza sa fie facuta.prima mea intrebare ar fi cum imi voi primi banii? Cum pot sa demisionez la zi cu mentiunea ca vreau sa imi fie platit si concediul? in baza carui articol din codul muncii ,sau cum pot pleca cat mai repede de la ei?.. pentru ca nu vreau sa ma trezesc cu alte probleme pe urma stima tuturor!
Va multumesc tuturor pentru promptitudinea de care ati dat dovada si pentru amabilitate. stima tuturor!