Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale vreau sa imi deschid un salon de infrumusetare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

vreau sa imi deschid un salon de infrumusetare

Buna daca ma puteti ajuta va rog,as avea cateva intrebari...
Ce autorizatii am nevoie pentru a deschide un salon de infrumusetare cu coafor , cosmetica si manichiura? Cum e mai bine a face firma sau doar PFA ? Si ce anume se mai cere de la sanepid pentru a fi in regula cu totul
Cred ca trebuie sa infiintati un SRL sa puteti angaja personal , altfel veti lucra singura . La inregistrare sa aveti in obiectul de activitate codurile necesare , un punct de lucru (act de proprietate , contract comodat sau inchiriere ) sediul social abia pe urma se solicita avizele de la sanepid etc .
Asta da mi s-a spus doar ca nu stiu de ce acte am nevoie unde trebuie sa merg si cum trebuie sa procedez