Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Detin un SRL cu cateva coduri caen autorizate.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Detin un SRL cu cateva coduri caen autorizate.

Buna , detin un SRL cu cateva coduri caen autorizate .., unul dintre ele este pentru manichiura/pedichiura/infrumusetare , se poate inchiria scaun in salon de la un alt SRL cu SRL'ul meu ? Sau trebuie sa am PFA(nu vreau sa il fac dupa noile reguli pt ca nu fac atata profit cat sa platesc cass )
Sau nu se poate din cauza ca ,ca SRL pot doar inchiria intreg spatiu?
Exista alte portite sa pot lucra intr-un salon cu srl meu?
george-neagu, moderator
Puteți face treaba asta și pe srl, nu numai pe pfa.
Cum as putea? Contract de comodat intre 2 SRL'uri pentru un scaun in salon sau?

george-neagu a scris:

Puteți face treaba asta și pe srl, nu numai pe pfa.

Da. Apoi sa înregistrați la registrul comerțului punct de lucru pentru cel de-al doilea srl, la noua adresa.