avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 306 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Detin un SRL cu cateva coduri caen autorizate.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Detin un SRL cu cateva coduri caen autorizate.

Buna , detin un SRL cu cateva coduri caen autorizate .., unul dintre ele este pentru manichiura/pedichiura/infrumusetare , se poate inchiria scaun in salon de la un alt SRL cu SRL'ul meu ? Sau trebuie sa am PFA(nu vreau sa il fac dupa noile reguli pt ca nu fac atata profit cat sa platesc cass )
Sau nu se poate din cauza ca ,ca SRL pot doar inchiria intreg spatiu?
Exista alte portite sa pot lucra intr-un salon cu srl meu?
Ultima modificare: Miercuri, 3 Ianuarie 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 13:39, 3 Ianuarie 2024
Puteți face treaba asta și pe srl, nu numai pe pfa.
Cum as putea? Contract de comodat intre 2 SRL'uri pentru un scaun in salon sau?

george-neagu a scris:

Puteți face treaba asta și pe srl, nu numai pe pfa.

Da. Apoi sa înregistrați la registrul comerțului punct de lucru pentru cel de-al doilea srl, la noua adresa.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa activitate frizerie ammy11 ammy11 Vreau sa ma angajez intr.un salon si sa inchiriez scaun....de ce firma am nevoie sa imi deschid? multumesc! (vezi toată discuția)
Pfa sau srl pentru un coafor IVMON IVMON Buna ziua ! Vreau sa deschid un coafor si vreau sa stiu care e cea mai avantajoasa varianta: -un srl care are alte coduri CAEN (Tamplarie pvc)din 2006 -sa ... (vezi toată discuția)
Prestări servicii cosmetice si vanzare produse cosmetice online DoamnaS DoamnaS Buna ziua, Doresc sa înființez o entitate juridică cu următoarele activitati: - prestări servicii cosmetice Si tatuaje - magazin online produse ... (vezi toată discuția)