avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 231 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... alocatia pt. prescolari
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

alocatia pt. prescolari

multumesc pt raspuns.
Ultima modificare: Marți, 7 Octombrie 2008
daridannah, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:40, 6 Octombrie 2008
40 lei
daridannah a scris:

buna dimineata am si eu o intrebare,ce suma reprezinta alocatia pt. prescolari,pana la 2 respectiv3ani a fost de200ron,iar acum cit va fi pana ce va merge la scoala?


Copiii de pana la doi ani vor primi, incepand cu 1 ianuarie 2007, o alocatie de stat de 200 de lei. Dupa ce copilul implineste doi ani (trei ani pentru cei cu dizabilitati) alocatia de stat va fi de 40 de lei, cat este in prezent pentru toti copiii, indiferent de varsta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Alocatia pentru copii s-a marit? maria_rbz maria_rbz Va rog sa-mi spuneti daca alocatia pt copilul pana la 2 ani (respectiv 3 ani in cazul copilului cu probleme)s-a marit de la 1 ianuarie 2007 si ce acte trebuie ... (vezi toată discuția)
Alocatie si indemnizatie crestere copil libo22 libo22 Buna ziua. Am si eu o neclaritate referitoare la primirea alocatiei pt. copil pana la 2 ani si indemnizatia de crestere a copilului. Am inteles in urma ... (vezi toată discuția)
Incepand cu 01.01.2012 nu se mai acorda alocatia de stat pentru copii? adela05 adela05 Subiect: Incepand cu 01.01.2012 nu se mai acorda alocatia de 200 lei ?? Incepand cu 01.01.2012 nu se mai acorda alocatia de 200 lei, pana la implinirea ... (vezi toată discuția)