Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... alocatia pt. prescolari
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

alocatia pt. prescolari

multumesc pt raspuns.
daridannah, utilizator
40 lei
daridannah a scris:

buna dimineata am si eu o intrebare,ce suma reprezinta alocatia pt. prescolari,pana la 2 respectiv3ani a fost de200ron,iar acum cit va fi pana ce va merge la scoala?

Copiii de pana la doi ani vor primi, incepand cu 1 ianuarie 2007, o alocatie de stat de 200 de lei. Dupa ce copilul implineste doi ani (trei ani pentru cei cu dizabilitati) alocatia de stat va fi de 40 de lei, cat este in prezent pentru toti copiii, indiferent de varsta.