Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... inregistrare in revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

inregistrare in revisal

buna seara,
decizia de incetare contract este 30.11.2011 este ultima zi de preaviz (lucru) si pontata.
in aplicatia revisal la incetare ce data se trece 1.12.2011 sau 30.11.2011?
la explicatii trece numarul deciziei /data de incetare ?
multumesc anticipat.
anyana3, utilizator
decizia de incetare a contractului individual de munca se intocmeste in chiar ziua incetarii contractului individual de munca se inregistreaza in registrul general de evidenta a salariatilor (REVISAL) si se transmite la Inspectoratul Teritorial de Munca in aceeasi zi.R 30.11.2011
Daca in decizie ati mentionat ca incetarea contractului de munca se face incepand cu data de 30.11.2011, inseamna ca incepand cu aceea data nu mai este salariatul societatii. Nu mai trebuie sa lucreze in aceea zi.
In revisal, data incetarii contractului de munca este obligatoriu cea inscrisa in decizia de incetare.