avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 518 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... inregistrare in revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

inregistrare in revisal

buna seara,
decizia de incetare contract este 30.11.2011 este ultima zi de preaviz (lucru) si pontata.
in aplicatia revisal la incetare ce data se trece 1.12.2011 sau 30.11.2011?
la explicatii trece numarul deciziei /data de incetare ?
multumesc anticipat.
Ultima modificare: Marți, 29 Noiembrie 2011
anyana3, utilizator
Cel mai recent răspuns: rocriss , utilizator 10:50, 30 Noiembrie 2011
decizia de incetare a contractului individual de munca se intocmeste in chiar ziua incetarii contractului individual de munca se inregistreaza in registrul general de evidenta a salariatilor (REVISAL) si se transmite la Inspectoratul Teritorial de Munca in aceeasi zi.R 30.11.2011
Daca in decizie ati mentionat ca incetarea contractului de munca se face incepand cu data de 30.11.2011, inseamna ca incepand cu aceea data nu mai este salariatul societatii. Nu mai trebuie sa lucreze in aceea zi.
In revisal, data incetarii contractului de munca este obligatoriu cea inscrisa in decizia de incetare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cind transmit incetarea cim? mirusaby mirusaby Buna ziua, Am de incetat un cim cu data de 01.12.2011,(omul a cerut demisia ,incepand cu aceasta data si i-a fost aprobata -art.81 alin.7), cand o sa-l ... (vezi toată discuția)
Revisal sanctiuni edusa edusa in cat timp trebuie trimise pe revisal deciziile de incetare a contractului de munca sau alte modificari. multumecs (vezi toată discuția)
Nelamuriri..... morys morys Deci... sunt nou in acest domeniu asa ca am nevoie de putin ajutor din partea dumneavostra. Am un caz.... Salatiatul si-a depus demisia in data de ... (vezi toată discuția)