Forum Discuţii juridice Executare silită imi poate lua casa daca nu am girat cu ea
Discuție deschisă în Executare silită

imi poate lua casa daca nu am girat cu ea

mamam mea a facut un imprumut de nevoi personale cu buletinul si nu a mai platit rata pt ca nu a mai avut de munca banca ii poate puine sechestru pe casa sau doar pe bunuri
tin sa mentionez ca firma recuperatoare ia trimis in 3 exemplare acasa executarea silita si a fost anuntata ca executorii au fost sa verifice cadastrul casei au voie sa umble la acte fara voie proprietarei mai tin sa mentionez ca casa este mostenita nu cumparata va rog datimi un raspuns urgent suntem intro situatie disperata nu putem face nimik pt nu a ajunge la evacuare silita nu poate face o reesalonare cu banca va multumesc
Mai precis. A cui este casa?

Moştenire de la cine...este foarte important
gi-jane2, moderator
detaliaza ca n-am inteles nimic :)
casa este mostenita de catre cine? cine sunt proprietari pe imobil?
in afara de eventuala adeverinta de venit eliberata la momentul acordarii creditului cu buletinul, au fost si giranti?