Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Societate nou infiintata
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Societate nou infiintata

Ce declaratii se depun si care sunt termenele pentru un SRL nou infiintat care nu are angajati , nu a emis nici-un fel de document si nici nu a inregistrat iar activiatatea efectiva nu v-a incepe deocamdata.
Daca ati infiintat-o in acest ultim trimestru din 2011, aveti de depus in ianuarie, pana pe 25, declaratia 100 pentru impozitul pe profit (o depuneti chiar si cand aveti pierdere cu zero) si cea de tva 300 daca sunteti platitor de tva.
Tot in ianuarie, pana pe 25, depuneti declaratia 094, declaratia 394 (asta cuprinde facturile de la achizitii, in cazul dumneavostra, de pe la infiintarea firmei si de pe la registrele contabile) si 392. Ultimile doua le depuneti daca sunteti platitor de tva.
Veti mai depune tot la inceputul anului viitor declaratia 101
Va multumesc