Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cum se poate creste trufe in zona deluroasa a Prahovei ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cum se poate creste trufe in zona deluroasa a Prahovei ?

Fiind intr-o zona in care creste alunul si avand in vecinatate o padure foarte mare de foioase , as dori sa incep o afacere cu productia de trufe pe terenul propriu .
Doresc sa se precizeze care sunt pasii ?
vezi ca pe internet sunt o gramada de articole din ziare in care se povesteste de investitori italieni care au investit in cultura de trufe din romania si sunt si anumiti caini dresati pentru a gasi trufe,acum depinde la care modalitate te referi,la cea de cultivare sau de a culege trufele din padure,te referi la trufe albe sau trufe negre.