Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... bransament gaze
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

bransament gaze

doresc sa ma bransez la coloana de gaze(la bloc),daca exista o persoana care nu este de acord(nu semneaza) ce se poate face ?
La noi a fost suficient sa semneze pentru bransare doar proprietarul coloanei.
La o scara coloana a fost platita initial de un proprietr si-acesta semneaza tuturor celor care s-au bransat ulterior.
La alta scara asociatia a cheltuit pentru instalatia noua de gaz si-atunci aceasta da acceptul
celor care vor sa se branseze ulterior.
Proprietar al coloanei de gaz poate fi un vecin, mai multi vecini sau asociatia de proprietarii.
Acea persoana care nu va semneaza este proprietarul coloanei?
Sa platiti la aceea persoana suma de bani ce solicita pentru legarea la teava lui de gaze.