avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 678 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... bransament gaze
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

bransament gaze

doresc sa ma bransez la coloana de gaze(la bloc),daca exista o persoana care nu este de acord(nu semneaza) ce se poate face ?
Cel mai recent răspuns: ogra , utilizator 23:02, 7 Decembrie 2011
La noi a fost suficient sa semneze pentru bransare doar proprietarul coloanei.
La o scara coloana a fost platita initial de un proprietr si-acesta semneaza tuturor celor care s-au bransat ulterior.
La alta scara asociatia a cheltuit pentru instalatia noua de gaz si-atunci aceasta da acceptul
celor care vor sa se branseze ulterior.
Proprietar al coloanei de gaz poate fi un vecin, mai multi vecini sau asociatia de proprietarii.
Acea persoana care nu va semneaza este proprietarul coloanei?
Sa platiti la aceea persoana suma de bani ce solicita pentru legarea la teava lui de gaze.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rambursarea cheltuielilor la o coloanã de gaz. alx_max alx_max Doresc să știu câteva aspecte legate de rambursarea cheltuielilor făcute de investitori la o coloană de gaz. Se dau 3 investitori la o coloana de ... (vezi toată discuția)
Acceptul vecinilor pentru racordare la gaz iga iga chirias la stat; incalzirea in iarna asta ,facinduse electric la mine ,am platit 3500ron,am reusit sa fac rost de bani pentru racord gaze dar asociatia care ... (vezi toată discuția)
Debransare de la reteaua de gaze bransare la o retea cu coinvestitori magureanusorin magureanusorin Problema pe care o am consta in faptul ca teava de gaze are 21 coinvestitori .Am luat semnaturi de la toti in afara de 2 care imi cer sume astronomice ca sa ... (vezi toată discuția)