Forum Discuţii juridice Executare silită Sechestru pe bunuri mobile de la Finante
Discuție deschisă în Executare silită

Sechestru pe bunuri mobile de la Finante

Buna ziua, sunt asociat si administrator impreuna cu o alta persoana intr-o firma SRL, nu mai am practic nici o treaba cu firma de 2 ani de zile (ne-am certat), celalalt asociat si administrator a ramas cu firma, si m-au sunat finantele sa-mi spuna ca sunt datorii la stat mari, care nu au fost achitate de mult timp, si ca vor sa inceapa sa puna sechestru pe bunurile personale ale asociatilor/administratorilor. Pot sa faca treaba aceasta ? Nu ar trebui intai sa puna sechestru pe bunurile firmei ? Mentionez ca nu am putut sa ies din firma din lipsa banilor si din lipsa seriozitatii celuilalt asociat/administrator.
cf art 27 CPF pot atrage raspunderea solidara a administratorilor societatii ptr taxele neachitate la scadenta