Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... revisal 5.0.8
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

revisal 5.0.8

este gresit daca transmit azi decat o incetare de cim si nu actualizez si sporurile in procent,pe care as vrea sa le transmit in alta zi?
Daca doriti sa actualizati sporurile pentru un salariat ulterior incetarii contractului nu prea se mai poate...!!!
scuze ma refeream la acei salariati la care le treceam sporurile in cuantum si vreau sa il trec in procent(prin act aditional cu efecte din data de 06.12.2011)dar nu azi vreau sa trec modificarile in revisal ci doar incetarea unui alt cim fara sporuri
alexandra24, utilizator
cf. art.4 (2) din HG500/2011 se inregistreaza in registru cel tarziu in ziua lucratoare anterioara implinirii termenului de 20 de zile lucratoare.
si temenul de 15.12.2011 nu este pt acea actualizare a salariului si sporurilor asa cum sunt in cim ,in unele cim sunt in procent iar in altele in valoare dupa stat
Hotararea Guvernului nr. 1105/2011 prevede ca elementul privitor la salariu si sporurile la acesta se completeaza in registrul general de evidenta a salariatilor si pentru contractele individuale de munca deja inregistrate, pana la data de 15 decembrie 2011.