Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA tva
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

tva

Buna ziua! Trebuie sa platesc tva daca vand de pe societate un teren construibil la o valoarea mai mare de 35.000 de euro si in conditiile in care nu sunt ca declarat platitor de tva?
Depasind limita de 35000 eur cifra de afaceri, se va plati tva in perioada imediat urmatoare depasirii plafonului!