Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ce se intampla in acest caz?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ce se intampla in acest caz?

am facut contestatie la o decizie de concediere.
Instanta a admis nulitatea absoluta a deciziei, dar a respins cererea cu privire la obligarea intimatei sa ia act de demisia mea.
In ce relatii mai sunt eu in acest caz cu fostul angajator si cum mi se va incheia carnetul de munca?
din ce spuneti voi eu inteleg ca sunt sau nu sunt angajat.
Acest litigiu dureaza de la inceputul anului. Ori judecatorul in sentinta spune ceva de genul ca demisia nu se aproba ci se ia la cunostinta. Dar nu precizeaza daca eu trebuie sa ma intorc la munca sau nu , e lasata undeva in aer.
Nu s-a cerut si nici nu se aminteste nimic de nici o reintegrare in munca.
Judecatorul a respins cererea privind obligarea fostului angajator de a lua act de demisie, ori tot acesta motiveaza ca nu se aproba, deci nu-l poate obliga.
Oricum moticvarea mie mi se pare teoretica. Nu spune clar ce trebuie sa fac.