Forum Discuţii contabile şi ... Accize, alte taxe redeventa miniera
Discuție deschisă în Accize, alte taxe

redeventa miniera

cu ce curs valutar se calculeaza redeventa miniera in anul 2011?
Redeventa miniera se achita la cursul de schimb oficial lei/euro stabilit în prima zi lucratoare a lunii octombrie din anul precedent, publicat în Jurnalul Oficial al Uniunii Europene.
Conform datelor publicate de Banca Centrala Europena, cursul de schimb valutar in 3 octombrie a fost de 4,3001 lei/euro, ceea ce inseamna ca aceasta valoare va fi utilizata pentru calculul accizelor datorate bugetului de stat, incepand cu 1 ianuarie 2012.

multumesc mult ,