Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modalitate de restrictionare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modalitate de restrictionare

In cazul in care un director agreseaza fizic si verbal angajatii care este modalitatea legala de aparare?
O plangere penala impotriva acestuia sau o sesizare catre forurile superioare in vederea angajari raspunderii disciplinare a acelui director.
Dar in cazul in care nu putem dovedi agresiunea?
Agresiunea se poate dovedi cu martori ... in caz contrar, va fi cuvantul dvs impotriva cuvantului acestuia ceea ce va fi foarte greu de solutionat ....