Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... decizia civila valoreaza titlu de proprietate?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

decizia civila valoreaza titlu de proprietate?

in 1999 printr-o decizie a Tribunalului,def si irev,ni s-a reconstituit dreptul de propr. asupra unui teren.Acea decizie nu este motivata,,sa lase in propr plantatie vie,cladire etc,conform raportului de expertiza,,
Aceasta hotarare valoreaza titlu de proprietate,conform legilor in vigoare la acea data?
Va multumesc!
Va adresez aceasta intrebare ,deoarece un judecator a considerat ca nu pot dovedi proprietatea cu acest act.
dmdc, utilizator
cereti motivarea daca vi s-a zis ca nu se poate dovedi proprietatea cu acel act
va adresati BCPI (birou cadastru si pub imobiliara) cu acea sentinta pentru a primi un raspuns avizat de la un registrator de CF.
apoi va trebui sa contactati un autorizat cad pentru masuratori si documentatia de intabulare.
(sau cautati direct autorizatul cadastru - gasiti lista la ocpi din jud dvs - si merge acesta la un registrator cu prbl dvs)