Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... adeverinte eliberate de asociatia de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

adeverinte eliberate de asociatia de proprietari

De ce refuza presedintele asociatiei sa elibereze o adeverinta pentru firma de calcul a caldurii [EDIT] in care mentioaneza ca pe coloana noastra (de la parter pana la ultimul etaj ) toate apartamentele au centrale proprii, tevile sunt reci, neavand consumatori? Cei de la firma [EDIT] solicita astfel de adeverinta de la asociatia de proprietari pentru calcularea corecta a cotei comune de caldura. Are dreptul sa nu-mi elibereze aceasta adeverinta?
elga50, moderator
Pana la urma situatia este neclara, asociatia zice ca firma [EDIT] a facut inventarierea, la noi acasa nu a fost nimeni. Ce este de facut? Costurile caldurii comune sunt extrem de mari. De unde sa incepem?

elga50, moderator
Cereti socoteala firmei ca nu a facut inventarierea asa cum trebuia. N-am auzit asa ceva...sa dea asociatia adeverinta ca ce? Ce trebuia sa afle ei facand inventarierea si sa consemneze in raportul de inventar?