Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Hartuire
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Hartuire

Buna ziua. Va implor, ajutati-ma! Ma confrunt cu o foarte mare problema. M-am despartit de prietenul meu care la ora actuala imi trimite mesaje de santaj, cu ceva ce stie de mine din trecutul meu, de amenintari, cuvinte foarte jignitoare, etc. As putea depune plangere impotriva lui pentru hartuire? Nu as vrea sa fac ce au facut Madalina Manole si Malina Olinescu... In ultimul mesaj pe care mi l-a trimis mi-a scris ca ori ma spanzur ori ma ruineaza, ma distruge!!! Ce pot sa fac. Ce sanse am de castig? Multumesc.
mergeti la politie si depuneti plangere pt amenintare si santaj. Hartuirea de acest gen, nu e incriminata de codul penal in vigoare
Multumesc. Asa cred ca am sa fac pentru ca nu-mi da de ales. Poate asa voi scapa si ma va lasa in pace. Sarbatori fericite!