avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 395 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Arhivare Scrisoare de transport
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Arhivare Scrisoare de transport

Buna ziua! Am nevoie de o informatie, va rog, si anume, unde se indosariaza scrisoarea de transport, adica trebuie sa o anexez la factura rosie si daca da, care exemplar? Multumesc frumos!
Cel mai recent răspuns: Gabriela Monica Ionescu , Consultant fiscal 19:09, 1 Ianuarie 2012
Exemplarul verde este cel destinat transportatorului si se anexeaza la factura rosie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa - inregistrari facturi Silvasanu Silvasanu Am deschis un PFA neplatitor TVA. Intocmesc facturi si avize iar intrebarea mea este daca acestea trebuiesc inregistrate undeva sau numai chitantele rezultate ... (vezi toată discuția)
Instiintare angajator despre sarcina cristinamadalina cristinamadalina Buna ziua, Imi puteti spune daca exista o instiintare standard ceruta de lege prin care o salariata gravida aduce angajatorului la cunostinta starea ... (vezi toată discuția)
Am un if si am nevoie de unele lamuriri eleonor eleonor am infiintat un if care se ocupa cu comert si a`si vrea sa stiu daca pot taia factura fiscala si ce fac cu cele doua facturi care se imprima in facturier?nu ... (vezi toată discuția)