avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 304 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii 24 ianuarie libera
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

24 ianuarie libera

Buna ziua
S-a publicat in monitorul oficial legea cu data de 24 ianuarie este zi libera?Presa tot asta anunta.
multumesc
Cel mai recent răspuns: Alexandru Munteanu , Avocat 13:37, 2 Ianuarie 2012
Urmariti presa in continuare, va publica si eventuala aparitie in M.Of.
Propunerile legislative referitoare la cele doua zile libere, adica 24 ianuarie si 30 noiembrie au trecut de Senat. Asteptam decizia Camerei Deputatilor.

La multi ani!
G.M.
Cu siguranta anul acesta 24 ianuarie nu va fi zi libera. Camera Deputatilor nu mai este in sesiune pana in februarie si proiectul se va duce prima data la comisii, nu intra direct în dezbaterea plenului.
Alex, speram sa beneficiem de 30 noiembrie ca zi libera anul acesta.:)

La multi ani!
Da, avand in vedere ca 1 decembrie e sambata, sper si eu sa fie liber pe 30 de sf. Andrei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

30 noiembrie este declarata zi libera ? popanaid popanaid Buna dimineata tuturor ! Va rog sa-mi spuneti daca ziua de 30 noiembrie a fost declarata zi libera ( Sf. Andrei ). Stiu ca a fost o propunere insa nu stiu ... (vezi toată discuția)
Zi libera in codul muncii - ziua sfantului apostol andrei Aargau Aargau Buna ziua, am inteles ca ieri a fost adoptat in Parlament sa fie introdusa ziua de 30. Noiembrie ca zi de Sarbatoare legala. Imi puteti va rog spune daca ... (vezi toată discuția)
24 ianuarie zi libera sau nu monik_a monik_a Buna ziua! 24 ianuarie va fi zi libera legala sau nu? in contractul colectiv de munca care, inca, nu a intrat in vigoare, zilele libere nu sunt actualizate. Nu ... (vezi toată discuția)