avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 283 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Plati compensatorii la iesirea la pensie in anul 2012
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Plati compensatorii la iesirea la pensie in anul 2012

la multi ani
.va rog sa imi spuneti daca si anul acesta platile compensatorii sunt suspendate?
eu lucrez in domeniu militar si daca as iesi la pensie se mai dau?sau cele cateva salarii in functie de vechimea avuta in sistem?
multumesc
Cel mai recent răspuns: Gabriela Pintea , Consilier juridic 19:05, 1 Ianuarie 2012
In anul 2012 nu se acorda nimic la iesirea la pensie, indiferent de categoria de pensie de care ar urma sa beneficiati.

Prevederea legala o puteti citi accesand link-ul de mai jos:
www.avocatnet.ro/content/for...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie anticipata maia1956 maia1956 Tatal meu are 32 ani lucrati in romania si 5 ani lucrati in spania.....cind poate iesi la pensie anticipata........si cum se procedeaza cu ani lucrati in ... (vezi toată discuția)
Recalcularea pensiei militare bubby bubby pensionar MApN din Iunie 2001, nascut 08.08.1957 , poate cere recalculare pensie pentru limita varsta (vezi toată discuția)
Pensie limita varsta / anticipata lemontee lemontee Buna ziua, as dori sa stiu daca raman in viroare prevederile privind grupele de munca, pentru cei cu vechime de peste 20 ani, si cum se vor scadea acestea din ... (vezi toată discuția)