Forum Discuţii juridice Executare silită poprire salariu
Discuție deschisă în Executare silită

poprire salariu

sunt creditor intr-un dosar de executare silita avand ca obiect recuperarea unei sume de bani.
debitorul, salariat, sustine ca are rate la banca in cuantum de 50% din veniturile salariale permanente si ca nu i se mai poate retine nimic din salariu. Doar sustine, nu a depus nici o dovada in acest sens.
intrebarea mea este: poate face executorul judecatoresc poprirea pe salariu in cuantum de 1/3 din veniturile salariale?
multumesc mult tuturor, m-am lamurit acum.....