Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Administrator financiar (patrimoniu) COR 263111
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Administrator financiar (patrimoniu) COR 263111

Buna ziua

Va rog sa-mi spuneti daca acest cod COR (Administrator financiar (patrimoniu) COR 263111) se preteaza pentru o persoana care este administratorul firmei (numit prin statut) si care desfasoara si activitatea economico- financiara a societatii.

In urma cautarilor acest cod COR l-am gasit in special la institutii bugetare, nu se preteaza si la SRL?

Multumesc

Buna seara .
Nu cred .Cred ca se refera la institutiile de stat .Administratorul firmei constand in SRL, nu este doar aministrator financiar,el este un adevarat manager al firmei.
Marius Bote .
Firma are un director, prin urmare acesta persoana e administrator si se ocupa in special de partea financiara
Codul COR pentru Administrator societate comerciala este 214945 .....acesta este folosit numai in cazul in care o persoana are incheiat un c.i.m. pentru aceasta functie ....
Administrator societate comerciala COR 214945 se foloseste pentru ingineri.

Pentru angajare administrator societate CAEN 7022 ce COR s-ar potrivi?
lav1 a scris:

Administrator societate comerciala COR 214945 se foloseste pentru ingineri.

....

De unde ati dedus dvs asa ceva ? ... COR nu face nicio referire la acest lucru ... prin urmare, pentru angajarea unui administrator societate comerciala se foloseste codul COR -214945.