Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Legea 60/1991 - organizarea si desfasurarea adunarilor ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Legea 60/1991 - organizarea si desfasurarea adunarilor publice

Buna ziua

As dori sa stiu daca legea 60/1991 privind organizarea si desfasurarea adunarilor publice se refera strict la persoane juridice, sau include si persoanele fizice, deoarece in lege nu este prevazut acest aspect.

Va multumesc
Pentru organizarea adunărilor publice solicitanţi pot fi atat persoane juridice, cat si persoane fizice ... unde legea nu distinge, nici interpretul nu trebuie sa distinga.