avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 741 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Legea 60/1991 - organizarea si desfasurarea adunarilor ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Legea 60/1991 - organizarea si desfasurarea adunarilor publice

Buna ziua

As dori sa stiu daca legea 60/1991 privind organizarea si desfasurarea adunarilor publice se refera strict la persoane juridice, sau include si persoanele fizice, deoarece in lege nu este prevazut acest aspect.

Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:41, 8 Ianuarie 2012
Pentru organizarea adunărilor publice solicitanţi pot fi atat persoane juridice, cat si persoane fizice ... unde legea nu distinge, nici interpretul nu trebuie sa distinga.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Informatii de interes public marcel.damaschin marcel.damaschin \"Persoana\" se refera la individ, sau orice persoana, fie ea fizica, ori juridica? (vezi toată discuția)
Cum obtin aprobare pentru intrunire publica Militant Militant Buna seara. As dori sa stiu cum pot obtine o aprobare pentru o intrunire publica , pe persoana fizica. Ce pasi am de facut ? Unde ma adresez prima ... (vezi toată discuția)
In cazul in care vreau sa organizez un protest pasnic, de ce ... Stefania_aa Stefania_aa In cazul in care vreau sa organizez un protest pasnic, de ce acte am nevoie? (vezi toată discuția)