Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Invatamant: grupa 0
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Invatamant: grupa 0

as vrea sa stiu daca au aparut normele de aplicare a legii invatamintului, si daca clasa 0 se va face la scoala sau la gradinita
S-au publicat doar niste instructiuni si metodologii de punere in aplicare a prevederilor legii invatamantului. In ceea ce priveste clasa "0", aceasta se va desfasura in cadrul scolilor in masura posibilitatilor de organizare a fiecarei scoli in parte.
[ link extern ] /
O discutie similara cu mai multe detalii gasiti aici:
www.avocatnet.ro/content/for...
L.C.
Update
Detalii referitoare la legea invatamantului:
"Clasa pregatitoare, obligatorie din septembrie. Ce vor invata copiii si cum vor fi evaluati"
www.avocatnet.ro/con ...
L.C.