avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 260 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Decizie emisa de ANRP in 2008, despagubiri neachitate
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Decizie emisa de ANRP in 2008, despagubiri neachitate

buna seara, avem o decizie emisa de anrp in 2008 si nu am primit despagubirile pana acum,dorim sa facem executare silita pe aceasta decizie. va rugam sa ne spuneti daca putem.va multumim
Daca nu ati solicitat nimic din 2008 suma este prescrisa.(3 ani)
va multumesc dar totusi va rog sa-mi spuneti daca se poate face executarea pe decizie emisa de anrp

din cate stiu eu prescriptia se aplica numai actualizarii
Ultima modificare: Luni, 16 Ianuarie 2012
Gabriela Pintea, Consilier juridic
se poate executa cu siguranta

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajutati-ma va rog cu raspuns urgent - datorie prescrisa sau nu? krisz09 krisz09 buna ziua pentru toti problema este urmatoare in 2008 am facut un contract credit de 3500ron si am platit cateva timp dupa urma nu am mai platit. am fost ... (vezi toată discuția)
Actiune impotriva autoritatii nationale pentru restituirea proprietatilor Georgelius Georgelius Buna ziua, In 2009 Comisia Centrala pentru Stabilirea Despagubirilor mi-a emis un titlu de despagubire (infim fata de valoarea reala), pe care insa nu l-am ... (vezi toată discuția)
Legea 290/2003 iulian nicu iulian nicu as dori un raspuns din partea avocatnet ,cu privire la problema mea; am dosarul depus la anrp din luna martie/2007cu decizie ,hotarire,dovada refugiului si ... (vezi toată discuția)