Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale ADMINISTRATOR / SALARIAT
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

ADMINISTRATOR / SALARIAT

Va rog, spuneti-mi functia de salariat al unei societati cu raspundere limitata este compatibila cu cea de administrator al aceleiasi societatii, in care sunt 2 asociati?
nu
La SRL, da, in conformitate cu art. 196 indice 1 si art. 197 din Legea nr. 31/1990 a societatilor comerciale, republicata.
Buna ziua,va rog sa-mi spune-ti daca sunt ceva modificari de la 01.02.2013,in legatura cu a fi administratorul salariat la propria firma,SRL,cu 2 asociati?Am auzit ca nu mai poate fi si salariat?
Si eu sunt interesata de acest aspect.