Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Declaratia 220 pentru pfa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Declaratia 220 pentru pfa

venitul estimat pe 2012 se poate micsora, sau se tine cont de venitul brut realizat din 2011 si in baza acestuia se face aceasta declaratie??
Nimeni nu va opreste sa declarati ceea ce estimati pentru anul 2012, daca anticipati o crestere sau o scadere de 20% fata de declaratia precedenta. Daca nu, ramane baza de impozitare, declaratia de anul trecut.
multumesc pentru raspuns, fiindca pe aici pe la noi (tecuci) se vehiculeaza ca obligatoriu ca baza de bimpozitare sunt realizarile de anul trecut sica nimic nu se poate modifica ceea ce mi se pare o aberatie.