Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa auto

Buna ziua
Azi am cumparat o masina second-hand fabricatie 2008 . Prima ei inmatriculare in Romania a fost pe 20.12.2008 pe firma . Cel de la care am cumparat-o eu a achizitionat-o de la acea firma pe 17.07.2011.
Va rog sa imi spuneti daca mai platesc taxa de poluare .
~ Conținut șters la cerere ~
nu mai platesti nimic,daca autovehicolul a fost achizitionat in leasing la terminarea acestuia titularul a fost obligat sa achite taxa de poluare sau prima inmatriculare
Dar unde pot afla daca a fost platita sau nu taxa ?