Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... recuperare masina leasing
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

recuperare masina leasing

Buna ziua! Am o masina luata in leasing! Am dat-o la cineva si a preluat leasingul,nu am anuntat firma de leasing dar am facut un antecontract la notariat in care se obliga sa-mi trimita contravaloarea facturilor lunare si eu urmand sa fac plata cu OP.
Problema este ca persoana care a preluat leasingul nu mi-a trimis contravaloarea ratelor pe 4 luni , cum pot sa-mi recuperez masina? persoana nu este din acelasi oras cu mine este din ( Sibiu) .
Executarea silita a contractului notarial.
puteti sa-mi dati mai multe detalii?