Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Un sfat extrem de util
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Un sfat extrem de util

Am si eu doua intrebari:
1- am un SRL (mentionez ca nu am niciun salariat,cifra de afaceri este destul de mica) si datorita taxelor destul de multe si actelor contabile destule ce sunt necesare pentru continuarea activitatii as vrea sa inchid firma. Ce imi trebuie sa o radiez?
2- este convenabil sa deschid dupa aceea (deoarece am inteles ca pana nu inchid SRL-ul nu pot deschide altceva eu fiind asociat unic ) un I.I . avand ca domeniu de activitate (activitati educativ-recreative ;organizari evenimente) ??
Experienta in domeniu se dovedeste cu diplome, cursuri, atestate .... intr-un cuvant documente justificative care atesta si certifica experienta. Toate aceste documente se depun in copie la dosarul de infiintare a I.I.
Se accepta orice dovada ca aveti experienta in domeniul pe care vreti sa-l activati.
Faceti dovada cu documente, contracte, adeverinte, diplome, ...
Va multumesc din suflet pentru informatiile furnizate! Sa va dea Dumnezeu multa sanatate!