avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 430 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit imp pe profit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

imp pe profit

Buna ziua,

Pentru tim IV al anului 2011 depunem D100 la nivelul trim III?

Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: claudiaP , utilizator 10:05, 20 Ianuarie 2012
@claudiap
Eu cred ca dvs lucrati intr-un program de contabilitate care nu va mai permite sa va intoarceti si sa faceti modificari in luna, odata ce ati inchis-o.Chiar si asa, daca constatati ca aveti diferenta de impozit de plata dupa toate verificarile si ras-verificarile posibile , solicitati firmei de la care ati cumparat programul sa va redeschida luna decembrie.:)
Dar ca idee, ceea ce apartine anului 2011, acolo ramane.:)

Va multumesc mult.
Spre norocul meu pot deschide luna, dar am citit pe un alt forum o inreg de genul 117=441 pt imp datorat pe trim 4 si voiam sa fiu sigura ca e asa.
De fapt acolo se prezenta in trim4 exact ce declari in D 100, adica imp trim III 691=441 suma fiind cea aferenta trim 3 si apoi dupa depunerea D101 reglarea 117=441.
Eu voi face cum ati spus d-voastra, precum si dna Cornelia.
Sa aveti o zi buna si d-voastra si dna Cornelia!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

D100 ralu_uca ralu_uca Cu privire la modul de depunere al D100 pentru trimestrul IV La nivelul trimestrului III nu am avut de plata impozit pe profit, deci D100 a fost 0. Nu am ... (vezi toată discuția)
Declarare si plata imp. profit 2011 mirelanicola.72 mirelanicola.72 Apelez la bunavointa d-stra de a-mi raspunde la urmatoarele intrebari: 1) Soc A a definitivat exercitiul financiar 2010 la 25.02.2011. A declarat si platit ... (vezi toată discuția)
Impozit pe profit 2012 slk268 slk268 Care este modul de închidere a anului 2012, din punctul de vedere al impozitului pe profit ? Cum declar in D100 SI d101? (vezi toată discuția)