Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit imp pe profit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

imp pe profit

Buna ziua,

Pentru tim IV al anului 2011 depunem D100 la nivelul trim III?

Va multumesc!
@claudiap
Eu cred ca dvs lucrati intr-un program de contabilitate care nu va mai permite sa va intoarceti si sa faceti modificari in luna, odata ce ati inchis-o.Chiar si asa, daca constatati ca aveti diferenta de impozit de plata dupa toate verificarile si ras-verificarile posibile , solicitati firmei de la care ati cumparat programul sa va redeschida luna decembrie.:)
Dar ca idee, ceea ce apartine anului 2011, acolo ramane.:)

Va multumesc mult.
Spre norocul meu pot deschide luna, dar am citit pe un alt forum o inreg de genul 117=441 pt imp datorat pe trim 4 si voiam sa fiu sigura ca e asa.
De fapt acolo se prezenta in trim4 exact ce declari in D 100, adica imp trim III 691=441 suma fiind cea aferenta trim 3 si apoi dupa depunerea D101 reglarea 117=441.
Eu voi face cum ati spus d-voastra, precum si dna Cornelia.
Sa aveti o zi buna si d-voastra si dna Cornelia!